Darüşşafaka Maltepe Bağışçıları Sitesi 2 Yaşlı Bakım Merkezi

Maltepe, İstanbul

Yeni yaşam eviniz: Darüşşafaka Rezidansları

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863'ten bu yana "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonu ile çocukların yaşamlarını nitelikli eğitimle dönüştürerek bitmek bilmeyen bir hikaye yazıyor. Bu hikayede yer alan bağışçılar, 1997'den bu yana yaşlılarımızı mutlu, güvenli, sağlıklı, konforlu, yeni dostlarla birlikte, yaşam dolu bir atmosferde geçirmelerini sağlamak amacıyla huzurevi hizmeti sunuyorlar.

Darüşşafaka Cemiyeti, 1997 yılında 65 yaş ve üstü için Yakacık Rezidans'ını açarak huzurevi hizmetine yeni bir bakış açısı getirdi. Yakacık Rezidans'ının başarısının ardından Maltepe Rezidans, Şenesenevler Rezidans ve Urla Rezidans (İzmir) gibi tesisler de açıldı.

Eğitimdeki lider rolünü ileri yaş bakımına da taşıyan Darüşşafaka, bağışçılarına çocukları eğitme mutluluğunu ve ileri yaşlarını kaygısız, güvende, huzurlu, sağlıklı ve rahat bir şekilde geçirme olanağı sunuyor.

Türkiye'de benzersiz olan toplu bağışla üyelik sistemine sahip rezidanslarımızda, bağışçılar hem çocuklarımızın geleceklerinde vazgeçilmez bir rol oynarken, ikinci baharlarını yeni dostlarla yaşam dolu ve konforlu bir atmosferde geçirme olanağı buluyorlar.

Darüşşafaka Rezidansları, ömür boyu sağlık güvencesi, kişiye özel tasarlanmış odalar, diyetisyen kontrolünde hazırlanan menüler sunan restoranlar, 7/24 hizmet veren sağlık ve güvenlik birimleri, hobi odaları, spor salonları, fizik tedavi üniteleri, keyifli sosyal aktiviteler ve özgürlükçü hizmet anlayışı ile hizmet veriyor.

Darüşşafaka Rezidansları'yla konforlu bir yaşam sizi bekliyor!

Bağışlarımız, hem çocuklarımızın hem de bağışçılarımızın geleceğini aydınlık ve rahat bir hale getiriyor. Rezidans bağışçıları, çağdaş ve kaliteli eğitimle çocukların yaşamlarını değiştiriyor ve aynı zamanda kendi yaşamlarını daha konforlu, sağlıklı ve nezih bir ortamda sürdürme şansına sahipler.

Darüşşafaka Rezidansları'nda bağışçılarımızı dört dörtlük bir ikinci bahar bekliyor.

Sağlık hizmeti yanı başınızda

Darüşşafaka Rezidansları'ndaki sağlık hizmetinin temel amacı, bağışçılarımızın bedensel ve zihinsel sağlık içinde yaşamalarını ve hayattan keyif almalarını sağlamaktır.

Rezidanslarımızdaki uzman sağlık ekibi, ihtiyaç duyulduğunda bağışçılarımızın yanındadır. Düzenli olarak sağlık kontrolleri yapar, sağlık geçmişlerini takip eder, sağlık sorunlarına anında müdahale eder, ilaçları yönetir ve gerektiğinde sağlık kuruluşlarına sevk eder.

Rezidans sakini bağışçılarımıza iki farklı sağlık hizmeti sunuyoruz: Ömür boyu sağlık güvencesi veya kendi sağlık sigortalarını kullanma seçeneği. Sağlık güvencesini tercih eden bağışçılar, anlaşmalı sağlık kuruluşlarından ücretsiz tedavi hakkına sahip olurlar.

Alternatif sağlık hizmeti paketimizde ise bağışçılarımız rezidans dışında kendi sağlık sigortalarını kullanarak rezidanslarımızdaki tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Sadece rezidans dışı özel sağlık hizmetlerini kendileri karşılar.

Bağışçılar ilerleyen yıllarda yardımlı yaşama ihtiyaç duyarlarsa, özel olarak tasarlanmış yaşlı bakım evlerinde ömür boyu bakım sağlanır.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenmeden geçer!

Rezidans restoranlarımız, uzman diyetisyen kontrolünde hazırlanan menüler sunar. Bağışçıların yaş, sağlık ve kalori ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan menüler, profesyonel mutfak ekibi tarafından hazırlanır. Dünya mutfaklarından seçilen yemekler günde üç öğün sunulur. Salata, zeytinyağlı ve diyet tatlılar açık büfe olarak sunulur ve yemek servisi garsonlar tarafından yapılır.

Rezidans mutfağımız, doktor tarafından özel diyet uygulaması gereken bağışçılar için liste üzerinde yemek hazırlar.

Aktif bir yaşam

Rezidanslarımızda, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler yıllık olarak bağışçıların isteklerine göre planlanır. Sinema salonlarımızda vizyondaki ve klasik filmler gösterilirken, söyleşiler, müzik dinletileri ve konferanslar düzenlenir. "Beş çayları"nda yeni dostluklar kurulur. Dini ve milli bayramlarda

Oda Özellikleri

 • Buzdolabı
 • Petek
 • Klima
 • TV
 • Banyo-WC

Hizmetler

 • Fizyoterapi

Konum

Zümrütevler Mh. Zeren Sk.No:27, Maltepe - İstanbul

Doğrulanmış İşletme

Bilgi Talep Et

Talebi İşletme Sahibine Gönder

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi 09:00 - 17:00
 • Salı 09:00 - 17:00
 • Çarşamba 09:00 - 17:00
 • Perşembe 09:00 - 17:00
 • Cuma 09:00 - 17:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı
159 kişi bu işletmeyi beğendi